‘Susturamayacaksınız’ dedi ama konsercisi kim çıktı

Şarkıcı Melek Mosso, 5 Haziran’da gerçekleşen PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde konuştu. Aldığı ödülü ‘yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara’ armağan ettiğini söyleyen Mosso, uzun süre alkışlandı.

Melek Mosso’nun konuşması şu şekildeydi: “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.

Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.”

Mosso törenin ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Heyecandan kendimi tam ifade edemesem de beni bilen bilir. Bu ödülü başta Bergen olmak üzere bütün katledilen kız kardeşlerim için alıyorum. Katillerin iyi hal almadığı, hiçbir kadının ölüm korkusuyla yaşamadığı ve ötekileştirilmediği bir gelecek hepimizin olsun”

KONSERLERİNİ AKP’Lİ İŞ İNSANI ORGANİZE EDİYOR

Yaptığı konuşmada “Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak. Kimse beni susturamayacak” diyen Melek Mosso’un konserlerini, AKP’ye yakın iş insanı Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production şirketinin yaptığı ortaya çıktı.

Polat Yağcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil birçok siyasiyle fotoğrafları bulunuyor.

Binali Yıldırım da Polat Yağcı’nın beraber kadraja girdiği isimler arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 seçimlerinde kullandığı Eroğlu Erdoğan şarkısı da Arter Reklam ve Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production iş birliği ile tüm dijital platformlarda yayınlamıştı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir