Savcılık Kıvanç Talu ve Beril Talu ile İlgili Harekete Geçti: Haklarında Kırmızı Bülten Çıkartılabilir!

Hakkında dolandırıcılık iddiaları bulunan sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu ile ilgili savcılık harekete geçti. Savcılığın çifti ifadeye çağıracağı öğrenilirken, yurt dışına kaçtıkları tespit edilmesi durumunda kırmızı bülten çıkarılabileceği ifade ediliyor.  

Sosyal medya fenomeni ve ‘Var Böyle Tipler’ YouTube kanalının sahibi Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu ile ilgili geçtiğimiz perşembe günü şok bir iddia gündeme geldi.

Çiftin, çevresindeki arkadaşlarına ‘reklam işi yapacağız’ diyerek kar vaadinde bulunup dolandırdığı, toplamda 100 milyon liralık bir parayla Portekiz’e kaçtığı iddia edildi.

T24’te yer alan habere göre, Talu çiftinin evleri İstanbul’un Anadolu Yakası’nda olduğu için mağdurlar çoğunlukla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet dilekçelerini verdi. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na da başvuran oldu. Her iki savcılık da iddialarla ilgili soruşturma başlattı.

Ponzi sistemi kurarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen çiftle ilgili savcılık harekete geçti. Suç duyurusu yapan mağdurların ifadesini alan savcılıkların çifti ifadeye çağırması bekleniyor. Savcılık gerek görürse Talu çifti hakkında gözaltı kararı da verebilir.

Eğer iddialardaki gibi Beril Talu ve Kıvanç Talu’nun yurtdışına çıktıkları tespit edilirse haklarında Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın ve Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’de olduğu gibi kırmızı bülten çıkartılabilir. Savcılıklardaki dosyaların önümüzdeki günlerde tek dosya üzerinde birleşmesi de olasılıklar dahilinde.

Kaynak: T24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx