100. yılda 100 kadın aday

COŞKUN ERGÜL / Ankara – İYİ Parti 4 büyükşehir, 6 il, 74 ilçe, 16 belde de kadın adaylar ile yarışacak.  İYİ Parti, Adana, Antalya, Erzurum ve Samsun büyükşehir adaylarının yanısıra, Adıyaman, Bitlis, Erzincan, Karaman, Sinop ve Sivas’ta da il belediye başkanlığı için kadın aday çıkardı.
Adana’da Milletvekili Ayyüce Türkeş Taş, Antalya’da eski MHP Milletvekili Nesrin Ünal, Erzurum’da Fatma Canan Uçar, Samsun’da İmren Nilay Tüfekci, Adıyaman’da İz Yücedağ, Bitlis’te Neslihan Çeliktenyıldız, Erzincan’da Veda Bingöl, Karaman’da Nihal Tümene, Sinop’ta Serpil Ünlütürk ve Sivasta’da Merve Yıldız Yaray, büyükşehir ve il belediyelerini almak için yarışacak.

İYİ Parti’nin ilçe belediye başkanlığı için kadın adayları en çok tercih ettiği yerler ise Ankara, İstanbul ve İzmir’in yanısıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize oldu. Parti, 39 ilçeli İstanbul’da 7, 25 ilçesi bulunan Ankara’da 5, 30 ilçeli İzmir’de 6 kadın aday gösterdi. 11 ilçeli Rize’nin yaklaşık üçte birinde de 4 ilçede tercihini yine kadın adaylardan yana kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx