Yassıada’ya yatırımcı aranıyor

AKP iktidarı Yassıada’ya yaptırdığı otele yaptırımcı arıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, alkol servisi olmadığı ve ilgi görmediği için ziyan ettiği argümanlarından sonra kamuya devredildiği ortaya çıkan adadaki 5 yıldızlı otel için “tahsis duyurusu” yayımladı.

AKP iktidarı, ismi, Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada’da açılan Katre Island isimli 5 yıldızlı otelin işletmesi için yatırımcı arıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, “Kamu Taşınmazı Tahsis Duyurusu” başlığıyla yayınlanan ilanda, “Üzerinde turizm emelli yatırım yapmak üzere Bakanlığımız tarafından yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecektir” denildi.

İHALE YOK İŞTİRAK HİSSESİ ALINABİLİR

Girişimcilerin 7 Eylül’den itibaren şartnameyi alabilecekleri ve 19 Eylül’e kadar müracaat yapabileceği açıklandı. Birden fazla müracaat yapılması halinde, müracaatları kâfi görülen teşebbüsçüler ortasında bakanlıkça belirlenecek adap ve asıllara nazaran toplumsal ve teknik altyapıya katılım
amaçlı müzakere yapılacağı kaydedildi.

Tek müracaatın olması halinde ise girişimciden, yatırımın özelliğine nazaran belirlenecek meblağda toplumsal ve teknik altyapıya iştirak hissesi istenebileceği belirtildi.

TOBB KAMUYA DEVRETTİ

Yap-İşlet-Devret modeliyle 2018’de hizmete açılan otelin alkol ruhsatı olmadığı için istek görmediği yalnızca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) birtakım etkinliklerinde kullanıldığı ileri sürülmüştü.

TOBB’a bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş,  Nisan ayında otelin işletme hakkının kamuya devredilmesi için görüşmelerin başladığını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.