Wimbledon’ın son finalisti Matteo Berrettini’ye Covid-19 şoku

Son Wimbledon finalisti dünya 11 numarası Matteo Berrettini’nin Covid-19 testi müspet çıktı. Yaşadığı süreci anlatan Matteo Berrettini, “Söyleyecek söz bulamıyorum” sözünü kullandı.

İngiltere’nin Başşehri Londra’da süren dönemin üçüncü Grand Slam’i Wimbledon Tenis Turnuvası’nın değerli raketlerinden Matteo Berrettini, Covid-19 testi olumlu çıktığı için turnuvadan çekildi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla turnuvaya devam edemeyeceğini açıklayan Wimbledon Tenis Turnuvası’nın son finalisti Matteo Berrettini, “Söyleyecek söz bulamıyorum” diyerek hüznünü lisana getirdi.

Paylaşımında yaşadıklarını anlatan Matteo Berrettini şu tabirleri kullandı:

“Hafif grip semptomları gösteriyordum. Rakiplerimin ve turnuvaya katılanların sıhhatini tehlikeye atmamak için Covid-19 testi olmaya karar verdim. Yaptığım testin sonucu olumlu çıktı. Covid-19 testimin olumlu çıkması nedeniyle Wimbledon’dan çekilmem gerektiğini duyurmaktan ötürü üzgünüm. Yaşadığım hayal kırıklığı anlatmak için söyleyecek söz bulamıyorum. Bu yılki hayalim bitti fakat daha güçlü geri döneceğim. Dayanaklarınız için teşekkür ederim.”

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın resmi Twitter hesabı da Matteo Berrettini’nin kelamlarının yer aldığı bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda “Seni özleyeceğiz Matteo, 2023’te daha güçlü dön” sözlerine yer verildi.

Daha evvel de dünya 17 numarası 33 yaşındaki Hırvat sportmen Marin Cilic, Covid-19 testi olumlu çıktığı için Wimbledon’dan çekildiğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.