Sosyal Medyada Tartışma Yaratmıştı! İBB’den ‘Kepçeyle Metrobüs Parçalandı’ İddialarına Yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), dün sosyal medyada paylaşılan ve tartışmalara neden olan ‘İBB, kepçeyle metrobüs parçalandı’ iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada araçların eski araçlar olduğu, MKE’nin araçları taşımak için bu işlemi yaptığı belirtildi.

‘İBB, metrobüsleri kepçeyle parçalattı’ iddiaları sonrası iktidara yakın bir çok hesap ve medya kuruluşu tarafından hedef alınan İBB’den konuyla ilgili açıklama geldi.

‘Makine Kimya Endüstrisi’ tarafından taşınma öncesi parçalara ayrılma görüntüsüdür’

İBB’den yapılan açıklama şu şekilde:

‘ Bugün bazı sosyal medya hesaplarında, eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Endüstrisi’ tarafından taşınma öncesi parçalara ayrılma görüntüleri, İETT’nin metrobüs araçlarını parçaladığı iddiasıyla haberleştirilmiştir. Söz konusu görüntü; 2007 ve 2008 yılında Hollanda’dan alınan, verimsizliği ve ekonomik ömrünü tamamlaması sebebiyle hurdaya ayrılan, yedek parçası bulunmayan ve üretici firması da iflas etmiş olan eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Endüstrisi’ tarafından taşınma öncesi parçalara ayrılma görüntüsüdür. Kurumumuz, yerli üretim olan güçlü ve konforlu metrobüs araçlarını şehrimize kazandırmaya devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz’

Tartışmalara neden olan görüntüler ?

Görüntülerle ilgili iktidara yakın sosyal medya hesapları ve medya kuruluşlarının paylaşımları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir