Sıra dışı evcil hayvan toplumsal medyanın gündeminde: Timsahını yürüyüşe çıkardı

Philadelphia’daki Love Park’ta serinleyen parkseverler, bir timsahla karşılaştıklarında büyük şok yaşadılar. Genç bir kız tarafından tasmalı olarak yürüyen timsah, çeşmede serinlemeye çalıştı.

30 yıldır timsahlarla çalışan Philadelphialı Joie Henney, duygusal takviye hayvanı olarak bir timsahı seçeli yıllar oluyor. Lakin Henney’in öyküsü evcil hayvanının parkta görülmesiyle tekrar dikkat çekti.

Sosyal medyada yayılan görüntüde, timsahın tasmasıyla dolaştığı, insanları selamladığı ve bir noktada serinlemek için bir su birikintisinde karnının üzerinde yattığı görülüyor.

Henney CNN’e, “Az evvel çok eğlendiler. Beşerler Wally’nin orada olduğunu duyar duymaz ona sarılmak ve onunla fotoğraf çektirmek için geldiler” diyor.

SALDIRGAN DEĞİL VE ÖFKELENMİYOR

Wally, yedi yıl evvel Henney’in hayatına bebek timsah olarak girdi ve ikisi de o vakitten beri ayrılmaz bir ikili haline geldi. Henney, “Wally, son 30 yılda uğraştığım tüm timsahlardan epeyce farklıydı. Öfke göstermiyor. Saldırganlık yok. Yakalandığı günden beri yok. Nedenini asla anlayamadık. O yalnızca sempatik. Benimle yatar, yastıklarımı çalar, battaniyelerimi çalar.” dedi.

2019’da Henney, Wally’yi duygusal takviye hayvanı olarak lisanslamayı da başardı. Henney, kanser için radyasyon tedavisi gördüğü için Wally’nin kendisini rahatlattığını da söyledi.

KÖPEKLERDEN DAHA KOLAY EĞİTİLİYORLAR

Henney, Wally hakkında daha evvel verdiği bir röportajda, “Gerçekten güç bir depresyon geçirdim ve o beni bundan kurtardı. Tabibim bana depresyon önleyici ilaç vermek istedi ve ben almayı reddettim” dedi. Bunun yerine Wally’nin ilacı haline geldiğini belirtti.

Henney, timsahların köpeklerden daha kolay eğitildiğini ve Wally’nin birini ısırma olasılığından telaş etmediğini anlatıyor.

Çift, bir yıl evvel manşetlere çıktı ve aile dostlarının da yardımıyla Wally’nin TikTok ve Instagram sayfaları oldu. Henney’nin toplumsal medyadaki görüntüleri yaklaşık 3,7 milyar görüntüleme topladı.

Kanserle savaşmaya devam eden Henney, Wally ve muhtaç durumdaki öteki sürüngenlerin bakım masraflarını karşılamaya yardımcı olacak bir GoFundMe sayfasına da sahip. Lakin yaban hayatı uzmanları, timsahları evcil hayvan olarak yasaklayan yeni yasalar istedi. Zira sahipleri onlara bakamayacak kadar büyüdüklerinde ekseriyetle bu hayvanlar terk edildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.