Ramazan öncesi skandal karara imza atmışlardı: Erdoğan, İsrailli mevkidaşı ile görüştü!

SON DAKİKA HABERİ: İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; dün akşam gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ele alındı.

Görüşmede; İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ramazan tebriğinde bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Musevilerin nisan ayında idrak edeceği Hamursuz Bayramı’nı kutladı.

Deprem felaketi nedeniyle Türkiye ile dayanışma gösteren İsrail’e teşekkür eden Erdoğan, ikili ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti. Ramazan ayının yaklaşmakta olduğu bu günlerde Batı Şeria’da artan saldırılardan derin kaygı duyduğunu ifade eden Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, Herzog’a sükuneti ve statükoyu muhafaza yönünde bugüne kadar sergilediği çabalar için de teşekkür etti.

İSRAİL’DEN SKANDAL MESCİD-İ AKSA KARARI

İsrail, işgal altındaki Batı Şeria’da yaşayan 12 ila 55 yaşlarındaki Filistinli erkeklerin ramazan ayında cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya girmesini yasakladı.

DEPREM TEŞEKKÜRÜ

Türkiye-İsrail ilişkilerinin ele alındığı görüşmede Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla Herzog’a teşekkür etti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir