Murat Kurum, sele kapılan gencin hacda bulunan babasıyla görüştü

Kastamonu’nun Küre ilçesi İkizciler köyünden geçen Uzunöz Çayı’nda kaybolan orman emekçisi Recep Bakırcı’nın (22) bulunması için yürütülen çalışmaları inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yetkililerden bilgi aldı.

Kayıp orman emekçisinin anne ve babasıyla görüştü

Burada dede Salih Bakırcı ile görüşen Kurum, Recep Bakırcı’nın hacda bulunan annesi Türkan ve babası İhsan Bakırcı’yı istemeleri durumunda Suudi Arabistan’dan Kastamonu’ya getirebileceklerini söyledi.

Kurum, “Bu sene çıktı, gelecek sene gidemeyiz, diye telaş ediyorlarsa, gelecek sene yollarız onları. ‘Hakkımızı kaybederiz.’ diye düşünüyorlarsa gelecek sene de yollarız.” dedi.

Daha sonra cep telefonuyla hacda bulunan İhsan Bakırcı ile görüşen Bakan Kurum, geçmiş olsun dileğini iletti.

“Eğer buraya gelmek isterseniz, sizi getirebiliriz”

Ekiplerin Recep Bakırcı’ya ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Kurum, telefon görüşmesinde şunları söyledi:

“Eğer buraya gelmek isterseniz, sizi getirebiliriz. ‘Bu sene hac çıktı, hakkımı kaybederim.’ diye düşünmeyin. Burada inanılmaz bir durum var. Sayın Cumhurbaşkanı’mız sizi seneye de hacca gönderir. Burada durmak isterseniz sizi alıp buraya getirebiliriz. Yok şayet, ‘Duralım, rastgele bir gelişmede gelelim.’ derseniz burada Kaymakam Bey’e, Vekilimize iletirlerse ona da yaparız. Siz nasıl istek ederseniz. Nasıl rahat edersiniz.”

Telefon görüşmesinin akabinde Bakan Kurum, İhsan Bakırcı’nın oğullarına ulaşılabilirse gelmek istediklerini aktararak, “Bakırcı ‘Seneye sağ çıkarız, çıkmayız. Gelmişken vazifemizi yapalım.’ diyor. Fevkalâde bir durum oluşursa gereğini yaparız.” diye konuştu.

Öte yandan İhsan ve Türkan Bakırcı’nın 12 yıldır hac sırası beklediklerini öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.