Listelemeyle Fiyatı Fırlayan Vita Inu Nedir?

Popüler kripto para borsalarından olan Gate.io, geçtiğimiz günlerde Vita Inu’yu (VINU) listeleyeceğini duyurdu. Borsanın duyurusunun ardından ivme kazanan VINU, kullanıcıların “Vita Inu nedir?” demesine neden oldu. Bu yazımızda, kripto paraya dair bilmeniz gerekenleri aktaracağız. İşte detaylar…

Vita Inu nedir?

Ağustos ayının başından bu yana, Vita Inu coin’inin değeri neredeyse yüzde 200 arttı. Bazılarına göre, gelecekte izleyeceği yol bu gibi duruyor. Meme coin’ler son zamanlarda ana akım kripto para birimleri ile rekabet eder hale geldi. Hatta bir ara piyasa değeri ile en büyük ilk 10 arasına bile girdi. Meme coin’ler; sosyal medyadaki yaygın şakalar, kelime oyunları gibi etmenlerden etkilenir. Meme coin’ler, topluluk odaklı ve kimi zaman temelleri olmayan tokenlardır.

Vita Inu, saniyede gerçekleştirdiği işlem sayısı (TPS) açısından yüksek bir proje olmayı hedefliyor. Ayrıca  köpeklere dayanan akıllı sözleşmelere sahip tokenize bir meme coin’dir. Tokenın yol haritası ilkeleri arasında eğlenmek, yeni insanlarla tanışmak ve günlük teknik gelişmeler hakkında bilgi edinmek yer alır. Ancak bunların hepsi canlı bir ekoloji içinde mevcut olacak.

VINU, PancakeSwap, Uniswap, MEXC, Bybit gibi merkezi veya merkeziyetsiz birçok borsada işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde, bunların arasına Gate.io da katıldı. Aslında Gate.io, listeleyeceği kripto para biriminin ne olması gerektiğini kullanıcılara sordu. Ardından en yüksek oyu VINU aldı. Böylece VINU listelemesinin duyurulmasıyla en son ivmesini kazandı.  Ancak listelemenin kesin tarihinin henüz açıklanmadığını belirtmekte fayda var.

Altcoin fiyatında son durum nedir?

CoinMarketCap’e göre, Vita Inu son günlerde yükseliş yaşadı. Kripto para birimi 0.00000002085 dolardan 0.00000002286 dolara kadar yükseldi ve yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yaşadı. VINU şu anda bu yazı itibariyle 0.00000002138 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Vita Inu’nun popülaritesi, ilk 10 kriptodan sıyrılmasına rağmen son zamanlarda fırladı. Ancak, son zamanlardaki keskin artışa rağmen alıcılar VINU konusunda temkinli.

Ancak uzmanlar, bu özel dürtü dalgasının aşırı gergin olduğunu düşünmekte. İşlerin biraz fazla hızlı ilerlediğini ve şimdi bir fiyat düzeltmesinin beklendiğini belirtti. Simetrik bir üçgenin önemli bir destek seviyesini kaybettikten sonra, Vita Inu rotayı çoktan tersine çevirdi. Şu anda 0.618 Fibonacci destek bölgesine doğru ilerliyor. Her durumda, düşüş devam ederse Vita Inu’nun (VINU) bir sonraki destek seviyesi 0,00000000199 dolardır. Ayrıca uzmanlar bu destek seviyesinin kaybedilmesi durumunda piyasaya girilebilecek birikim bölgesine işaret etti.

Vita Inu (VINU) meme coin’inin günlük göreli güç endeksinin 74.13’e ulaştığını belirtmekte fayda var. Uzmanlara göre bu seviye, nispeten aşırı satın alıma işaret eder. Analistler, böylesine güçlü bir pump’ın sonucu olarak yatırımcılara temkinli olmalarını ve riskten kaçınmalarını tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.