‘İntihar’ denmişti: Polis, cesedin konumundan bayan cinayetini çözdü

Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesi’nde ocak ayında, 1 çocuk annesi Kübra Parıltı D.’nin, 15 gündür birlikte yaşadığı Mehmet Küpeli’nin intihar ettiği ihbarı üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Gruplar, Küpeli’nin cansız vücuduyla karşılaştı.

‘İNTİHAR’ DEMİŞTİ

GRUPLAR TESPİT ETTİ

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği grupları, cesedin yatış ve tüfeğin durumundan olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerine soruşturmayı derinleştirdi.

2 gün evvel tekrar sözüne başvurulan Kübra Parıltı D., cinayeti itiraf ederek, “O an meskende 4 bireydik, Adem Sükuti ve Mehmet ortasında alacak-verecek problemi yüzünden tartışma çıktı. Adem, tüfekle Mehmet’in başına ateş ederek öldürdü. İbrahim Akhançer ile de olaya intihar süsü verdik. Olay anından sonra ise telefon kayıtlarına geçmesi için Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer markete gitti ve bir mühlet sonra da onları aradım ve Mehmet Küpeli’nin intihar ettiğini söyledim” dedi.

TUTUKLANDILAR

Gruplar, şüpheliler Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer’i, iş yerlerine yapılan operasyonla yakaladı. Gözaltına alınan Sükuti, Akhançer ve Kübra Parıltı D., emniyetteki süreçlerini akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.