Hatayspor’a 19 yaşında forvet

Hatayspor, Fildişi Kıyılı 19 yaşındaki forvet oyuncusu Hamed Enzo’yu takımına kattı.

Süper Lig gruplarından Atakaş Hatayspor, Fildişi Kıyılı forvet oyuncusu Hamed Enzo’yu renklerine bağladı. 19 yaşındaki futbolcu, imza merasiminin akabinde yeni grubunun formasını giydi.

Türkiye’deki ekonomik sorunlar, spor dünyasının gelmiş olduğu yüksek çıta Hatayspor’u bu maksatlar için tez etmeye ittiğini söyleyen Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, şunları söyledi:

“Takımımız Harika Lig’e çıktıktan sonra biz hakikaten de hoş ve büyük gayeler koyduk. Ancak bu hoş ve büyük amaçlara ulaşmak için de aşikâr uzaklıkları almamız gerekiyordu. Öncelikle kendimizi Muhteşem Lig’de ispat etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Çok şükür 2 yıl boyunca birinde 6., birinde 12. olduk. 3 yılımıza başlayacağız. Biz artık daha kaliteli lakin daha ekonomik bir futbol kadrosu yapmak Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğini mevcut pozisyonunu katkı sağlamak ve başka katsayısını yükseltmek istedik. Bu nedenle birtakım kademeleri geçtik. Bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik fakat ikinci bir kafilemiz geldi 2 kafilemiz İbrahim kardeşimiz Senegal’den getirdi. Yarın Mali’den bir oyuncumuz gelecek biz ekonomik lakin gelecek ismine umut vaat eden futbolcuları bünyemize katmaya devam edeceğiz.”

“KORKULU DÜŞ GÖRMEK İSTEMİYORUM”

Hatayspor’u daha çok güçlendirmek istediklerini söyleyen Lider Savaş, “Gerek yurt içinden gerek yurt dışından değerli futbolcu almaktansa kendimiz kaliteli, gelecek vaat eden ve hem bize katkı sağlayacak hem de giderken ekonomik katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Çok ünlü futbolcularımızın 4-5 adedini gönderince ne oluyoruz denmeye başladı. Ne oluyoruz diyelim fakat evvelki devirlerde ne olduğumuzu da unutmayalım. Bundan sonra ne olacağımız da. Endişeli düş görmek istemiyorum” dedi.

Futbolcu Hamed Enzo da, “Allah’a hamdolsun burada olmaktan memnun oldum. Eminim ki bu yeni bir başlangıç olacak ve birlikte çok uygun şeyler başaracağımıza inanıyorum. Hatayspor beğendiğim bir kulüp. Benim katkılarımla grup daha da ileri gidecek. Önümüzde Şampiyonlar Ligi oynama bahtımız var” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.