Giresun’da sokakta oynayan Abdulsamet maganda kurşununun maksadı oldu

Düğünlerde cümbüş uğruna silah ateşleyen magandalar son bulmuyor…

Son olarak Giresun’da gerçekleşen düğünde silahlardan çıkan kurşanlar, 11 yaşındaki Abdulsamet Ceylan’a isabet etti.

Yaz tatili nedeniyle İstanbul’dan Giresun’a gelen küçük çocuk, sokakta oyun oynadığı sırada maganda kurşunlarının amacı oldu.

Yoğun bakıma alındı

Birden kanlar içerisinde yere yığılan Ceylan, etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sıhhat takımlarınca hastaneye kaldırıldı.

Ceylan’ın sırtına yorgun mermi isabet ettiği belirlendi ve ağır bakıma alındı.

Polis takımları çalışma başlattı

Olayın akabinde inceleme başlatan polis takımları, çocukların oyun oynadığı alanının yakında yapılan bir düğünde silahlarla havaya ateş edildiğini tespit etti.

Şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı.

“Eğlenceleri bizi mahvetti”

Oğlunun meskenin önünde arkadaşları ile olduğunu belirten Tuğba Ceylan, “Oğlum, arkadaşlarına ‘Sırtım çok ağrıyor’ diyerek yere düştü. Ben de koştum. Baktım, sırtı kanlar içerisinde. Çabucak hastaneye kaldırdık. Şu an ağır bakımda. Meskenin yakınında bir düğün vardı, silahlar ateşleniyordu. Cümbüşleri bizi mahvetti. Yapmasınlar, kurşun sıkmasınlar. Benim canım yandı, oburlarının canı yanmasın. Bu cümbüş değil. Bu türlü cümbüş olmaz. Havaya ateş açılınca, bu bir cümbüş olmuyor” dedi.

“Çok acı çekiyoruz”

Oğlunun yarın doğum günü olduğunu da söz eden Ceylan, “Oğlumun başına, kalbine de kurşun gelebilirdi, yapmasınlar. Çok acı çekiyoruz. Öbürleri bu acıyı çekmesin” diye konuştu.

“Başka birisinin canını yakmasını istemiyorum”

DHA’nın transferine nazaran; Abdulsamet Ceylan’ın babası Savaş Ceylan, “Hastaneye götürüyorlar ve gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra Giresun’a sevk edildi. Burada tedavisi devam ediyor. Çocuğumu kalabalık yerden, buraya ‘Tatil yapsın’ diye getirdim. ‘Sessiz, sakin’ diye getirdim. Ama başımıza bu geldi. Üst mahallede düğün olduğundan bahsettiler. Kurşunun oradan gelmiş olduğunu söylediler. Büsbütün yanlış bir şey.

Kimsenin diğer birisinin canını yakmasını istemiyorum. Silah atılmasına karşıyım. Silahsızlanmak en hoşu. Silahı askerde ve sivil hayatta poligonlarda kullandım. Öbür yerde kullanmadım. Muhakkak yanlış bir şey. Çocuklar daima yorgun mermilerden, maganda mermilerinden canlarından oluyor ya da sakat kalıyor. Silaha karşı olanlar, yansılarını göstersin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.