Erden Timur’dan Sevilla’ya Victor Nelsson resti: Marcao’daki üzere olmaz…

Galatasaray’ın transfer sürecini yöneten Erden Timur’un Sportif Yönetici Cenk Ergün ve Danimarkalı stoperin menajeri Bernes’e “Marcao’da yaşananlar Nelsson’da olmaz” derken, Sevilla’nın Nelsson’u transfer etmesi için kaidesini da ortaya koydu.

Galatasaray’da Marcao’dan sonra Nelsson’un da Sevilla’ya gitmesi beklenirken transfer süreci ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Marcao’nun 12 milyon euro’ya satılma sürecini yöneten isim olan Futbol Yöneticisi Cenk Ergün’ün Nelsson ile ilgili teklifi sarı-kırmızılı idareye ilettiği, bu etapta Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur’un devreye girdiği öğrenildi.

Sözcü’nün edindiği bilgilere nazaran Timur; Ergün ve Nelsson’un menajeri Jean-Pierre Bernes’e “Marcao 15’ten aşağıya gidecek bir oyuncu değildi” dedikten sonra şunları söyledi:

“B PLANIMIZ HAZIR”

“Nelsson’u 12-13 milyon euro + bonuslara bırakmamız mümkün değil. Marcao’da yaşananlar Nelsson’da olmaz. 25 milyon Euro’luk opsiyonu var. Ödeyip alsınlar. Victor’u götürmek istiyorsanız (Sportif Direktör) Monchi beni arasın!”

Timur, dünkü medya açıklamasında bu mevzuda “Giderse alternatifi hazır. Nelsson hayallerini olduğunu ve gitmek istediğini söyledi. ‘Bizim de hayallerimiz var, senin de’ dedim. Kalmasını istiyoruz lakin giderse B planımız var” dedi.

Marcao ve Nelsson

GONZALEZ İDDİASI

STOPER tandemini değiştirmeye hazırlanan Galatasaray, Marcao ve Nelsson’dan elde etmeyi planladığı yaklaşık 30-35 milyon euro’luk gelirin bir kısmını bu bölgeye iki transfer yaparak kullanacak. İspanyol AS gazetesi, Marsilya ile kontratı sona eren ve hala boşta olan 32 yaşındaki Alvaro Gonzalez ile Galatasaray’ın ilgilendiğini duyurdu. Daha evvel gündemde olan Jason Denayer ve Kaan Ayhan için de pazarlıklar tekrar başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.