Elon Musk geldi, Twitter işe alımları durdurdu

Elon Musk’ın 44 milyar dolara Twitter’ı satın alma atağı sonrasında şirketten yeni bir açıklama geldi.

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter’da Elon Musk şokunun yarattığı tesir devam ediyor…

Twitter sözcüsü, Musk’ın satın alma süreci sonrasında işe alımların durdurulduğunu, masrafları azaltacak tedbirler alındığını ve iki üst seviye yöneticinin de şirketten ayrıldığını açıkladı.

Musk’ın satın alma süreci devam ederken Twitter’ın “Tüketimden Sorumlu Genel Müdürü” Kayvon Beykpour’un şahsen CEO Parag Agrawal tarafından işten çıkarıldığı belirtildi. Gelir eserlerinden sorumlu üst seviye isim Bruce Falck’ın da şirketten ayrıldığı açıklandı.

Eserden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Kasım ayında Facebook’tan gelen Jay Sullivan’ın bu iki kişinin misyonunu üstleneceği belirtildi.

ELON MUSK AÇIKÇA ELEŞTİRİYORDU

Elon Musk, bir müddettir Twitter’ın idare usulünden hoşlanmadığını söylemişti. Toplumsal medya platformu, büyüme olarak Meta üzere rakiplerinin gerisinde kalmakla eleştiriliyordu. Ancak Musk’ın Twitter’ı satın alma isteği şirket çalışanlarında işten çıkarılma ve şirket kültürünün önemli bir biçimde değişeceğine yönelik tasalar yaratmıştı.

Wall Street tarafından çok bilinmese bile Twitter çalışanlarının yakından tanıdığı ve saydığı bir isim olan Agrawal’ın Musk’ın satın alma süreci tamamlanana kadar misyonunda kalması beklenirken, daha sonraki süreçte ne olacağı ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.