CHP’li Öztrak Kılıçdaroğlu’nun ‘Elazığ planını’ açıkladı: ‘Pilot vilayet olacak’

CHP Tekirdağ Milletvekili, Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP İktisat Masası heyeti Elazığ programı kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Aslihan Arslan’ı ziyaret etti. Ziyarette Öztrak ile birlikte CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da yer aldı.

Öztrak, devlette idare sorunu, pandemi ve Elazığ zelzelesinin ilin problemlerini artırdığını tabir ederek, “Diğer taraftan Elazığ’ a baktığımızda büyük bir potansiyel var” dedi. Öztrak, Elazığ’ın tarım potansiyelinin yüksek olduğunu kaydederek, “Enerji sorunu önemli. Elazığ’ın kendi tabiatından kaynaklanan büyük talihi var. Okuduğum kadarıyla güneş gücünden yararlanma potansiyeli bakımından 81 vilayet içinde Elazığ 18’inci durumda. Bunun da kesinlikle hayata geçirilmesi lazım” diye konuştu.

Öztrak, en değerli dertlerden birinin hayat pahalılığı olduğunu kaydederek, “Elazığ’da ne konuşuluyor diye baktığımızda, birileri diyor ki ‘Biz dünyanın en hoş çileğini üretiyoruz fakat 25 liradan çilek yiyoruz’. Çarşı, pazar ile ilgili değerlendirmelere mahallî gazetelerde baktım, her şey ateş değeri. Demek ki Elazığ pahalılıktan etkileniyor” diye vurguladı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TALİMAT

Öztrak, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun Elazığ Ticaret Lisesi’nden birincilikle mezun olduğunu söyleyerek, Kılıçdaroğlu’nun “Elazığ’ı kalkınmada öncelikli pilot vilayet ilan etmek için gerekli hazırlıklarınızı yapın” dediğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.