BAŞKAN Lideri Ceylan: İmam hatip okullarımız Türkiye’nin marka okullarına dönüştü

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Lideri Abdullah Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imam hatip okullarında muvaffakiyet grafiğinin her geçen yıl daha da yükseldiğini söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanından muvaffakiyet kıssalarının kendilerine geldiğini vurgulayan Ceylan, “Bu sene LGS’de 500 tam puan yapan, farklı vilayetlerden imam hatip ortaokulu öğrencisi 12 gencimiz var. Lakin tek başarımız bu değil. Birçok gencimiz bir yanlışla, birkaç boşla süper başarılara imza attılar. LGS’de yüzde 1’lik dilimde, yüzde 2’lik dilimde, yüzde 3’lük dilimde olan yüzlerce gencimiz var. Bu sene LGS sonuçlarının sonucunda imam hatip okullarımızın, liselerimizin de taban puanlarının çok daha yükseleceğine, çok daha başarılı öğrencileri alacağına ve uzun vadede onları mezun ederken okullarımızın, ümmetin ve ülkemizin geleceği ismine çok büyük bir umut ışığı haline dönüştüğüne bir sefer daha şahitlik edeceğiz” sözünü kullandı.

Son yıllarda imam hatip okullarında gözle görülür bir muvaffakiyet ivmesi yakalandığına dikkati çeken Ceylan, gelecek yıllarda daha büyük başarılara imza atılacağının altını çizerek şöyle devam etti:

“Spor imam hatip liselerimiz çok önemli bir muvaffakiyetin altına imza atıyor. Şu anda 9 yabancı lisanda eğitim veren okullarımız uzun vadede Türkiye’nin geleceğinde, dış ilgilerinde kelam sahibi olan güçlü takımlar yetiştirecek. Klasik ve çağdaş sanatlar projesi uygulayan okullarımızdan çıkan sanatkarlarımız dünya coğrafyasında kültür ve sanat noktasında bizim kendi öz kıymetlerimizi dünyaya taşıyan birer kültür elçilerine dönüşecek. İmam hatipli öğrencilerimizin şu anda ülkemiz ve ümmet ismine çok büyük başarılara imza attığına şahitlik ediyoruz ve edeceğiz.”

“LGS’DE YÜZDE 1’LİK DİLİMDE 700 ÖĞRENCİ BEKLİYORUZ”

Türkiye’de evvelce birkaç tane marka okul olduğuna işaret eden Ceylan, şunları kaydetti:

“Şimdi Anadolu’nun neresine giderseniz gidin bu muvaffakiyet alana yayılmış durumda. Geçen sene YKS’de 2 milyon 700 bin gencimiz içerisinden birinci 100’de 42, birinci 1000’de 382 imam hatipli genç vardı. Bu muvaffakiyet yalnızca bir yahut iki okulda değil, tam 38 vilayetimize yayılmış durumda. Bu sayılar mayanın tuttuğunu gösteriyor. Artık Anadolu’daki gençlerimiz kendi vilayetlerinin marka okullarından Türkiye’nin tepesine oynayabilecekler. LGS’de de bizim hafızlık proje okullarımızla birlikte Anadolu’nun dört bir yanından şampiyonlarımız çıkıyor. Bu öğrencilerimiz imam hatip liselerimizi dolduracak ve muvaffakiyet adım adım, kat kat artarak devam edecek. Bu sene LGS’de yüzde 1’lik dilimde 700 öğrenci bekliyoruz. Zira muvaffakiyet önemli bir halde arttı. Ortaokullarımız bu noktaya çok önemli bir emekle geldi.”

Ceylan, imam hatip ortaokullarında akademik eğitimin yanında, yabancı lisan projesi, LGS hazırlık programları ve hafızlık programının da uygulandığını söz ederek, tercih yapmadan evvel öğrencilerin imam hatip okullarını gezmesini istedi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.