Analistler: Birkaç Gün İçinde Bitcoin Bu Seviyelerde Olabilir!

Bitcoin fiyatı düşük seviyeleri süpürüyor, ancak bir analist hala 25 bin dolarlık bir dalış öngörüyor. Mevcut durumda 30.000 dolar ve 25.000 dolar yukarı ve aşağı yönlü BTC fiyat hedeflerini oluşturuyor. Bitcoin yeniden canlanan ABD bankacılık krizi ve yaklaşan Fed toplantısı arasında kaldı.

Bitcoin fiyatı için ufukta büyük dalgalanma var”

TradingView’den alınan veriler, BTC’nin Bitstamp’ta 28.000 dolar seviyesine geri aldığını gösteriyor. Önceki günkü Wall Street açılışı, BTC’nin 27.700 doların altına düşmesiyle birlikte en son aşağı yönlü dalgalanma dalgasını getirmişti. Bunun ardından haftalık ve aylık kapanıştan hemen sonra 30.000 dolar ve üzeri giderek ulaşılamaz hale geldi.

Piyasa katılımcılarının BTC fiyat hedefleri de bu havayı yansıttı. Ticaret firması Eight Global’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, hem 25.000 dolar hem de 30.000 dolar ile bir rövanşın hala masada olduğunu ileri sürüyor. Analist, Twitter takipçilerine son düşük seviyeler hakkında “Hiçbir şey kesin değil. Ancak, Bitcoin’de süpürme işlemi tamamlandı,” diyor. Ayrıca, şu açıklamayı yapıyor:

28,4 bin doları aştık. Ayrıca, birkaç gün içinde 30 bin dolara geri dönmemiz mümkün. Önümüzdeki günlerde kırılmayacak ve katlanmayacak, bir sonraki hedef 25 bin dolar. Yani, ufukta büyük dalgalanma var.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Michaël van de Poppe / Twitter

Federal Reserve’in 3 Mayıs’ta faiz politikasına ilişkin alacağı karara atıfta bulunulan bir başka yazıda, Bitcoin fiyatını “ayıların ve boğaların her iki eğilim için de argümanlara sahip olduğu yatay bir bölgede” olarak tanımlıyor. Van de Poppe, “Yarınki FED toplantısına muhtemelen yersiz bir sürü korku girecek. Ancak, göreceğiz. Biraz daha derin olmasını bekliyoruz,” diye ekliyor.

Banka hisselerindeki sıkışma kriptoya ilham vermiyor

Bu arada, Fed etkinliğinin kendisi açısından, neredeyse garantili %0,25’lik bir faiz artışında kripto fiyatlandırmasının ötesinde piyasa duyarlılığı ile hayal gücüne çok az şey kaldı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, CME Group’un FedWatch Tool’üne göre 2 Mayıs’taki ihtimal %97,4’tü. Bu, Fed’in Mart ayındaki ve ABD bankacılık sektöründe sorunlara yol açan kararın bir kopyası olacak.

Çok sayıda yerel kredi kuruluşu, altı hafta öncesini anımsatan bir ortamda değer kaybetti. Ancak, o zamandan farklı olarak, Bitcoin bu serpintiden faydalanma havasında görünmüyordu.

Basın zamanında lider kripto, günlük bazda %3!ün üzerinde artışla 28.721 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin, haftalık görünümde de yeşilde ve yaklaşık %4 artış kaydetmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir