Analist Uyardı: Bu Altcoin’de Short Squeeze Bugün Olabilir!

Ethereum short squeeze önümüzdeki saatlerde gerçekleşebilir. Altcoin boğaları, kritik 1.000 desteğini korumak için yoğun mücadele veriyor. ETH fiyatı 1500 doların üzerine çıkacak mı?

Altcoin piyasası Ethereum short squeeze’i bekliyor

Ayılar harekete geçerken Ethereum fiyatı tekrar 1.100 dolara yaklaşıyor. Bununla birlikte, üst direnci 1.200 doların hemen altında soğumaya başladı. Boğalar ve ayılar arasındaki zorlu mücadele, yorgun boğaların pes etmesiyle ayıların galibiyetiyle sonuçlandı. Şimdi mevcut düşüş eğilimine rağmen, önemli bir toparlanma olasılığı ortaya çıkıyor. Bu nedenle, analist Sahana Vibhute’ye göre yatırımcıların tuzaklardan kurtulmak için bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Diğer yandan, sadece birkaç saat önce, Celsius Network (CEL) fiyatı bir short squeeze ile sert bir şekilde yükseldi. CEL fiyatı bu esnada %110’dan fazla değer kazandı. Küçük bir gerilemeye rağmen CEL, kritik 1 dolar desteğini korumayı başarıyor. Bu nedenle, ETH fiyatını çok yakında 1430 doların üzerine çıkarmak için benzer bir sıkıştırmaya yönelecek.

Ethereum geri çekilmeye rağmen güçlü durumda

Yukarıdaki grafikte önerilen fiyat hareketlerine göre, ETH fiyatı, trend çizgisinin altına geri dönerek 1074 dolarlık kritik desteğe geri döndü. Fiyatın şimdi bu seviyeler etrafında ince bir şekilde konsolide olması ve desteği sıkı tutması gerekiyor. Ethereum 1.400 doların üzerinde kalırsa, kısa zaman diliminde bir short squeeze görünümü ortaya çıkaracak.

Yukarıdaki teknik yapıyı inceleyen Sahana Vibhute, mevcut seviyelerin iyi bir alım bölgesi olduğunu söylüyor. Analist göre ETH fiyatı, short squeeze ile ilk hedefi 1.500 doları hedefleyecek. Güncel analizlerinde Vibhute, şunları söylüyor:

Önemli bir yukarı yönlü hareket önceden belirlenmiş gibi görünüyor. Ayrıca, ETH için mevcut azalan eğilim yalnızca kısa ömürlü gözükmektedir. Ethereum önemli bir güç işareti gösteriyor. Bu nedenle, mevcut zaman satın almak için iyi bir fırsat. Daha sonra, ETH fiyatının alıcıların varlığını gösteren hacimdeki bir büyüme ile trend çizgisinin altına sıkışma ihtimali var. Tüm parametreler göz önüne aldığımızda, yakında 1.500 doların üzerine çıkacağı önemli bir yükselişten güç alıyor.

Lider altcoin tekrar 2.000 dolara ulaşır mı? On-chain veriler neler söylüyor?

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere Ethereum, Kasım 2021’de düşmeye başladığından beri toparlanma şansı bulamadı. Ancak yatırımcıları bir ralliye tanık olma umudunu kaybetmedi. Şimdi, trend değişimi neredeyse iki ay sonra ilk sinyallerini veriyor. Ethereum’un %73.7 ralli ile 2 bin dolara ulaşma ihtimalini artırıyor.

Piyasanın canlılığına göre, son iki aydır Ethereum, birikimden daha yüksek likidasyonlara maruz kaldı. Öncelikle, bu gerçekten bir çöküş olduğundan ve Kasım ve Ocak arasında olduğu gibi başka bir “daldan satın al” senaryosu değil.

Bu arada, yükselişin aynı 24 saatinde, ETH yatırımcıları 287 milyon doların üzerinde 250.000 ETH sattı. Bu, piyasa değeri 140 milyar dolar olan bir kripto para için çok fazla değil. Ancak yatırımcıların değişen motivasyonları için iyi bir indikatör.

Tüm bu nedenlerle, Ethereum’un 2 bin dolara geri dönmesi için yukarıda belirtilen gelişmelerin yükselişe geçmesi gerekiyor. Yoksa yatırımcıların %73’lük ralli için uzun süre beklemesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.