Akşener’den Erdoğan’ın ‘sürtük’ açıklamasına reaksiyon

Burdur’da vatandaşa seslenen UYGUN Parti başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Seyahat hareketçilerine ‘Sürtük’ demesine reaksiyon gösterdi. Akşener, “Elbet kınıyoruz şüphesiz bu türlü bir cümleyi lanetliyoruz fakat bu öbür bir bakış açısı. Nitekim söze dökebilmekten acizim. ‘Böyle bir noktada ne denir’i söze dökmekten acizim” sözlerini kullandı.

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Burdur’daki ziyaretlerine merkez ilçede devam etti.

“‘AÇLIK MI VAR?’ DİYENLERDENDEN ETMESİN…”

Kendisini takip eden vatandaşlara seslenen Akşener, “Allah beni ve arkadaşlarımı sizlerin karşısında mahcup etmesin, size palavra söyleyenlerden eylemesin, sizin haklarınıza el uzatanlardan eylemesin, kul hakkına girenlerden eylemesin. Komşun açken tok yatamazsın düsturu ile yola çıkıp, komşusu açlıktan ölürken ‘açlık mı var kardeşim. Vicdansızlık etmeyin’ diyenlerden de etmesin. ‘Akşama yemek yapacağım, sofraya koyacak birşeyim yok’ diyen bayanlara ‘Şükürsüzler’ diyenlerden de etmesin” diyerek kelamlarına başladı.

“ZEHİR ZIKKIM OLSUN”

Esnafın, köylünün, çiftçinin, süt üreticisinin, besicinin ve emeklinin unutuldğunu lakin “5’li çetenin unutulmadığını” söyleyen Akşener, yuhalama seslerinin gelmesi üzerine, “Yok biz o denli yapmıyoruz. Biz onlar üzere olmuyoruz. Biz milletimize hürmet gösteriyoruz. Milletimizin bakış açısına hürmet gösteriyoruz. Milletimizin tercihlerine hürmet gösteriyoruz lakin bütün bu kayırmalar zehir olsun, zıkkım olsun” karşılığını verdi.

“13 UÇAKLA PRESTİJ OLMAZ”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın üslubunu eleştiren Akşener, “13 tane uçakla uçmayı ayıp saymadı, israf saymadı. ‘İtibardan tasarruf olmaz’ dedi. Haydi oradan be! Prestij nasıl olur biliyor musunuz? Prestij ülkemizin nüfus cüzdanının, pasaportunun, parasının bedeli ile olur. Sen paramızı pul etti sonra 13 uçakla geziyorsun. 13 uçakla prestij olmaz” diye ekledi.

“HELAL OYLARINIZI KORUYACAĞIZ”

Seçimin elbette geleceğini lisana getiren Akşener, “Seçmen velinimet olarak helal oylarınızla, demokrasi içinde sandıkları, bu harami nizam bozulsun, bu harami tertibi yaratanlar gitsin diye kullanacaksınız. Sandıklar patlayacak. Biz de sizin helal oylarınızı namusumuz belleyeceğiz ve onları koruyacağız” dedi.

“SONRA ÜSTTEKİ ABİNİN SONLARI LAÇKA OLUYOR”

GÜZEL Parti başkanı, “Başbakan Meral” sloganlarına ise “Böyle diyorsunuz sonra üstteki abinin hudutları laçka oluyor. Acıyın adama” kelamları ile karşılık verdi.

“BU DİĞER BİR BAKIŞ AÇISI”

Mikrofon uzattığı bir bayanın, Erdoğan’ın Seyahat hareketçilerine ‘Sürtük’ demesine reaksiyon göstermesinin akabinde konuşmasına devam eden Akşener, “Elbet kınıyoruz elbette bu türlü bir cümleyi lanetliyoruz fakat bu diğer bir bakış açısı. Sahiden söze dökebilmekten acizim. ‘Böyle bir noktada ne denir’i söze dökmekten acizim” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.