A Ulusal Bayan Basketbol Grubu, Bolu’da kampa girecek

FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde gayret eden A Ulusal Bayan Basketbol Kadrosu, hazırlıklar kapsamında Bolu’da kamp çalışması gerçekleştirecek.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ay-yıldızlı grup, 26 Mayıs Perşembe günü Bolu’daki çalışmalarına başlayacak. Ulusalların hazırlık kampı, 20 Haziran Pazartesi gününe kadar sürecek.

Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu idaresindeki A Ulusal Kadro’nun Bolu’daki kamp takımına şu oyuncular dahil edildi:

Melek Uzunoğlu, İlayda Güner (Beşiktaş HDI Sigorta), Ayşe Cora, Tilbe Şenyürek, Hatice Pelin Gülçelik (BOTAŞ), His İhtimam (Bursa Büyükşehir Belediyespor), İnci Güçlü (Çankaya Üniversitesi), Sinem Ataş, Feride Şevval Akalan (ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi), Şerife Alperi Onar (Fenerbahçe Safiport), Merve Aydın, Sude Yılmaz (Galatasaray), Meltem Yıldızhan (Nesibe Aydın), Gökşen Fitik, Sevgi Uzun (OGM Ormanspor), Derin Erdoğan (Arizona Wildcats), Zeynep Şevval Gül (Saint Louis Billikens).

FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde D Kümesi’nde yer alan ulusal ekip; Polonya, Slovenya ve Arnavutluk ile uğraş ediyor. Kümedeki birinci 2 maçını kazanan ay-yıldızlı grup, birinci sırada yer alıyor.

Elemelerin birinci maçında Slovenya’yı deplasmanda 78-62 yenen ulusal grup, ikinci müsabakada ise Polonya’yı Kocaeli’de 52-41 mağlup etti. Ulusallar, 24 Kasım’da Arnavutluk, 27 Kasım’da ise Slovenya ile karşı karşıya gelecek.

Elemelerde 8’i dörtlü, 2’si ise üçlü olmak üzere 10 kümede 38 grup yer alıyor. Konut sahibi ülkeler İsrail ve Slovenya’nın direkt katılacağı tertipte 10 küme birincisi ve 4 en yeterli küme ikincisi de yer alacak. Dört ekibin yer aldığı kümelerde sonuncu kadroyla yapılan maçların sonucu dikkate alınmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.